Aktuálně z Gymnázia


Exkurze do sídla Nejvyššího správního soudu

V pondělí, 18.3.2019, se třídy Septima a 3. A vypravily na komentovanou prohlídku Nejvyššího správního soudu v Brně. Naším průvodcem byl pan soudce a předseda kárného senátu Mgr. Radovan Havelec.

Nejvyšší správní soud se nachází na Moravském náměstí, jež nikterak nevyčnívá jak architektonicky tak vizuálně. Po důkladné prohlídce budovy, v níž se nachází nespočet zasedacích místností, soukromých pracoven pro jednotlivá oddělení jsme si vyslechli i o podzemních celách. Poté jsme se usadili do lavic určené veřejnosti ve velké soudní síni a poslouchali někdy i úsměvné zážitky pana Mgr. Havelce.  Dostalo se i na zvídavé dotazy z řad studentů a pohotové odpovědi od zkušeného soudce.

Celá návštěva trvala okolo 3 hodin a studenti odcházeli plni nových informací ze světa soudnictví. Stejně jako při příchodu, tak i při odchodu nás pečlivým pohledem pozoroval justiční stráž, která má za úkol chránit soudní činitele a kontrolovat totožnosti návštěv v budově soudu. Naším doprovodem byla paní učitelka Tomková a pan učitel Rubáš.

zpět aktuality