Aktuálně z Gymnázia


PRAHA OČIMA MATURANTŮ

Jen co se začalo chodit po dlouhých prázdninách do školy, my, maturanti jsme si bezstarostné léto ještě kapánek prodloužili. A to tím, že jsme se vydali do našeho hlavního města, stověžaté Prahy.
Ke konci září, přesněji 25.9.2019, započala naše výprava. Po dlouhé a vyčerpávající cestě vlakem jsme stanuli na hlavním nádraží a rychlým krokem se přesunuli na naše luxusní ubytování, kde jsme zanechali naše batožiny. Následovala návštěva Vyšehradu a zdejšího hřbitova, který v nás zanechal mnoho smíšených pocitů. Dále jsme se, lehce unavení, vydali na Václavské náměstí a z pod ocasu sledovali chaotické dění pod námi. Menší rozchod jsme využili k nákupu jak obědů, tak suvenýrů. Celé město se postupně začalo nořit do inkoustové modři, a to pro nás byl čas návštěvy divadla. Činoherní představení s název Les, v hlavní roli s Ivou Janžurovou, nás sice nenadchlo, ale zdejší bufet za tu návštěvu stál. Po vyčerpávajícím divadle, trvajícím tři a půl hodiny, jsme znaveni padli do pohodlných postelí a zanedlouho usnuli.
Druhý den se nesl ve znamení dobré nálady a po vydatné snídani, jsme se přesunuli lanovkou na „pražskou aifelofku“, čili Petřín. Našemu oku neuniklo ani zrcadlové bludiště, a tak jsme jej taky navštívili. Posilněni horkou čokoládou jsme pokračovali v naší cestě s cílem Pražský hrad. Dlouhatánská fronta nás ale odradila v koupi lístků na prohlídku hradu, a tak jsme, lehce zklamaní, odešli z pražského mraveniště. Ulicí Nerudova a Na Příkopě jsme se přiblížili k tolik známému Karlovu mostu. Zde jsme si dali rozchod na oběd a následoval volný program. Někdo zamířil do známých kaváren či restaurací, někteří navštívili muzea nebo slavné domy, jiní směřovali na exkurzi do smíchovského pivovaru. Ovšem s přibývající tmou jsme se opět vydali do dalšího divadla, tentokrát Národního. Představení Sen čarovné noci sklidilo velmi rozdílné názory. Poté jsme se vydali nazpět do hotelu s pocitem skvěle užitého dne. Nemusím snad tajit, že spánek na mysl nešel ještě pár hodin…
Poslední den začal chmurným počasím i náladou. Čtvrť Kampa neunikla naší návštěvě, a tak jsme si prošli nábřeží Vltavy, shlédli Werichovu vilu, vyfotili se u Lennonovi zdi i u žižkovských mimin.
Po náročném výletu jsme skoro všichni usnuli ve vlaku a vzbudili se až v Brně. Následoval údiv a rozčilení skrz zpožděný vlak, ale to jsme ovlivnit nemohli.  
Myslím, že za všechny zúčastněné mohu tvrdit, že lepší výlet jsme si snad ani nemohli přát!
PRAHA OČIMA MATURANTŮ

zpět aktuality