Aktuálně z Gymnázia


Vyhrajeme společnými silami?

Dne 2. 3. 2021 jsem měla možnost pomáhat jako dobrovolník v očkovacím centru. Šla jsem do centra s tím, že to pro mě bude zkušenost, a to se také potvrdilo.

Obec Čejkovice se přihlásila na týden na dobrovolničení v očkovacím centru v Hodoníně. Moje mamka pracuje na Obecním úřadě, a proto jsem neváhala a domluvila si jedno odpoledne v kulturním domě, ze kterého se místo prostoru na plesání, stalo očkovací centrum.

Měřila jsem lidem u vchodu teplotu, prosila je, aby si dezinfikovali ruce, a pomáhala s koordinací. Důležitá byla také administrativa, na které se především podílela mamka a paní místostarostka. S lidmi se ještě vyplňovaly dotazníky ohledně jejich zdravotního stavu, což byl zdlouhavý proces. Musíte mít železnou trpělivost, někteří senioři špatně rozumí. Někteří si dokonce přinesli předvyplněný dotazník z domu, což nám velmi ulehčilo práci. Nastala i situace, že do centra chodili černí pasažéři bez registrace v centrálním systému a dožadovali se vakcíny i přesto, že nebyli řádně registrovaní. Pak už to bylo jen na lékařích. Po očkování lidé museli pobýt zhruba 15 minut v čekárně, kdyby se jim náhodou přihoršilo. Chodili jsme se ptát, jak se cítí. Všichni byli spokojeni a po očkování žádné problémy neměli. S koordinací před budovou pomáhala i policie.

Chci vás vyzvat, kdo máte tu možnost, abyste pomáhali tam, kde je to momentálně nejvíce potřeba. Je to jediný způsob, jak účinně bojovat proti tomuto koronaviru. Odnesete si nejen dobrý pocit, ale také zkušenost, která je k nezaplacení. Vzhledem k organizaci, která v centru probíhala, jsem osobně obavy z nakažení neměla žádné. Je potřeba si uvědomit, že vzhledem k počtu nakažených má zdravotnický personál omezené možnosti, a tudíž je potřeba pomoc dobrovolníků s pracemi, které nemají zdravotnický charakter.
zpět aktuality