Aktuálně z Gymnázia


SPORTOVNÍ KURZ KŘIŽANOV

Ve středu 1. 6. vyrazili studenti třetích ročníků vyššího gymnázia na sportovně turistický kurz do Křižanova u Brna na Vysočině. Po příjezdu jsme se ubytovali v útulných chatkách a zašli na oběd, ze kterého jsme získali pořádnou energii na nadcházející odpolední aktivity.

Sportovně laděné dny byly plné akčních a teambuildingových aktivit, kterými nás již od začátku kurzu prováděly dvě milé instruktorky. První aktivitou, kterou jsme si vyzkoušeli, byl paintball. Po navlečení dlouhé maskáčové kombinézy, rukavic a ochranné přilby jsme mohli začít hrát. Při rozdělení do skupin každému z nás dali paintballovou zbraň plnou barevných kuliček. Našimi cíli bylo zasáhnout nepřátele z druhé skupiny a získat protivníkovu vlajku. Při zásahu kuličkou se člověk musel vrátit zpátky na své stanoviště a doufat, že si neodnese nemilou návštěvu na svém těle v podobě modřinky. Hra v nás probudila týmové hráče, adrenalin a touhu po vítězství. Po skončení hry jsme byli celí uřícení a dali jsme si zaslouženou pauzu, po které následoval bumperball. Jedná se o velký nafouknutý míč, ve kterém člověk může stát, běhat a narážet do ostatních. Na první pohled se zdálo, že je to převážně bláznivá zábava pro děti, ale naše třída se na této zábavné aktivitě pořádně vyřádila. Následovala vydatná večeře a jako večerní program nás čekali teambuildingové hry.  

Po brzké snídani nás instruktorky zavedly na lanovou dráhu, která se nacházela přímo v kempu a strávili jsme zde celé dopoledne. Některým z nás se už svíral žaludek při pohledu na dráhu, která byla umístěná asi pět metrů nad zemí, jiní ji naopak proletěli, jako kdyby šlo o závod. Za sebe můžu říci, že tohle dobrodružství bylo o překonání svého strachu z výšek a sebe sama, avšak pocit na konci dráhy byl k nezaplacení. Jako odpolední aktivitu jsme si vyzkoušeli lukostřelbu a jelikož nám počasí přálo, zbyl čas i na rafty. Za kempem se nacházel Loučský rybník, kde jsme měli již připravené rafty a pádla a kde jsme si postupně po skupinkách všichni vyzkoušeli jízdu. Mezitím, když byly obsazené rafty, si čekající mohli vyzkoušet aquaroller, což je obří nafukovací válec, ve kterém je prostor pro jednoho nebo více lidí, kteří se snaží posunout válec dopředu po vodní hladině. Důležitá je vzájemná domluva posádky, avšak většinou to skončilo výbuchem smíchu a nekontrolovanými kotrmelci.

Poslední den jsme již v brzkých hodinách museli vyklidit chatky a vydali se na naši poslední snídani v kempu, po které nás ještě čekal dopolední program v pojetí teambuildingových aktivit. Následoval oběd a během odpoledních hodin jsme už mířili autobusem zpátky domů.

Jednalo se o první společný výlet obou tříd našeho ročníku od doby koronaviru. Myslím si, že jsme díky němu posílili přátelské vazby v kolektivu, zažili společně kupu zábavy a odvezli si pár namožených svalů. Nejdůležitější však je, že jsme si odvezli spoustu vzpomínek a nových zážitků.
SPORTOVNÍ KURZ KŘIŽANOV
SPORTOVNÍ KURZ KŘIŽANOV
SPORTOVNÍ KURZ KŘIŽANOV
SPORTOVNÍ KURZ KŘIŽANOV

zpět aktuality