Aktuálně z Gymnázia

Fotbalisti přivezli třetí místo z Břeclavi

V úterý 31. 10. 2023 se výběr fotbalistů velkopavlovického gymnázia zúčastnil turnaje v Břeclavi. Dohromady 5 týmů se utkalo za deštivého počasí na venkovním hřišti v areálu Lokomotivy Břeclav. Hrálo se pavoukovým systémem. Náš tým se v prvním kole utkal s břeclavskou průmyslovou školou. Výsledek po základní hrací době (25 minut) byl nerozhodný – 1:1, tudíž se šlo do penalt. V rozstřelu nás podržel brankář Miroslav Náležinský, který chytil dva kopy, a naši exekutoři všechny penalty proměnili. Výsledný stav byl tedy 4:1 pro nás, a díky tomu jsme postoupili do druhého kola, kde nás čekalo utkání s výhercem minulého ročníku, kterým bylo Gymnázium Břeclav.
Po sebevědomém výkonu jsme bohužel těsně prohráli se skórem 2:1. Díky tomu jsme následně hráli o třetí místo se Střední vinařskou školou Valtice. Do zápasu jsme nenastoupili zrovna v dobrém nasazení a brzy jsme prohrávali 1:0. V posledních 10 minutách jsme však zápas dokázali otočit a nakonec jsme vyhráli 1:2. Z Břeclavi jsme si tedy odvezli hezké třetí místo.

Gymnázium reprezentovali: Martin Huslík, Miroslav Náležinský, Jakub Herzán, Ondřej Macán, Tomáš Osička, Filip Vlašic, Alex Trojan, Tobias Osička, Martin Hrabina, Tomáš Melichar, Adam Cvingráf, Václav Kadlec, Filip Vykydal, Tadeáš Kolek, Adam Kovacs.